Wypadek samochodowy

Co przysługuje gdy miejsce ma wypadek samochodowy? Czy należy się odszkodowanie tylko poszkodowanemu kierowcy? Odszkodowanie przysługuje zarówno poszkodowanemu kierowcy jak i pasażerom wszystkich pojazdów biorących udział w zdarzeniu i poszkodowanym pieszym.
Jeśli miał miejsce wypadek samochodowy to rekompensata za doznane krzywdy przysługuje Ci jeśli w dwóch przypadkach. Jeśli chwili zdarzenia znajdowałeś się w pojeździe poszkodowanym lub kiedy byłeś pasażerem pojazdu. Pasażerom sprawcy wypadku również przysługuje odszkodowanie.

Każdy uczestnik wypadku może rościć o odszkodowanie. Jedynym wykluczeniem jest jego sprawcaCo więcej prawo do odszkodowania masz również gdy kierowałeś lub byłeś pasażerem innego pojazdu takiego jak rower, skuter czy motocykl. A nawet w przypadku jeśli byłeś pieszym poszkodowanym w wypadku.

Utraconego czasu czy cierpienia niestety nie zwrócą Ci żadne pieniądze. Natomiast kwoty wypłacane przez towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej to najniższe możliwe wypłaty i mają się nijak do rzeczywiście poniesionej szkody. Dlatego warto zwrócić się do profesjonalistów o pomoc w uzyskaniu większych kwot.
Warto wiedzieć, że sumy gwarancyjne w ubezpieczeniach obowiązkowych OC zostały ustawowo podwyższone.

Dowiedz się bezpłatnie o przysługujących Ci prawach oraz możliwościach. W każdej chwili możesz do nas zadzwonić 533 200 004 i sprawdzić niezobowiązująco czy możesz uzyskać dodatkowe odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Za wypadek komunikacyjny możesz ubiegać się o dodatkowe odszkodowanie do 3 lat od jego zaistnienia.

Zespół naszych prawników, likwidatorów i lekarzy orzeczników każdego dnia pomaga w uzyskiwaniu najwyższych możliwych rekompensat oraz zabezpieczeń materialnych nawet od kilku firm jednocześnie.