Dlaczego większość osób odpuszcza sprawę odszkodowania po wypłacie świadczenia z ZUS? Oto 3 najczęstsze powody

Odszkodowanie z  ZUS – większość poszkodowanych nie stara się uzyskać należnego (dodatkowego) im odszkodowania po wypłacie świadczeń z ZUS  z kilku powodów. Sprawdź dlaczego tak się dzieje:

1. Pierwszym powodem jest to, że poszkodowany uznaje się za winnego wypadkowi. Często zdarza się, że dostał taką informację od pracownika BHP czy przełożonego. Często okazuje się jednak, że wina nie leży tylko po stronie poszkodowanego ale i na przykład zaniedbania przełożonych.

2. Drugim i zarazem równie częstym jak przypadek pierwszy jest obawa przed reakcją pracodawcy lub nawet utratą pracy. Warto jednak zauważyć, że w dzisiejszych czasach większość przedsiębiorców ma wykupione dobrowolne polisy OC.  Oznacza to, że wypłata odszkodowania nie jest wypłacana przez pracodawcę, ale przez firmę ubezpieczeniową. Nie musisz się martwić o to że wypłata odszkodowania uderzy pracodawcę po kieszeni

3. Trzecim przypadkiem jest to, że pracownicy uznają, że skoro otrzymali odszkodowanie z ZUS to już wszystko co im się należy. Prawda jednak jest inna, może okazać się, że odszkodowanie przysługuje z innych niezależnych źródeł. Są one wypłacane dodatkowo poza świadczeniem otrzymanym z ZUS.

W każdym przypadku sytuacji, w której miał miejsce wypadek w zakładzie pracy, niezbędna jest analiza dokumentów opisujących wydarzenie. Przygotuj wszystkie dostępne dokumenty (raport BHP z pracy, dokumentację ze szpitala itp) i zadzwoń do nas aby dowiedzieć się o przysługujących Ci prawach. Konsultacje są bezpłatne i do niczego nie zobowiązują.

Zadzwoń do nas 533 200 004

lub napisz maila (możesz załączyć skany/zdjęcia dokumentów):

Zapytanie: zapytania@pogotowiepowypadkowe.com
Bezpłatna porada prawna w temacie odszkodowań: porady@pogotowiepowypadkowe.com
Zgłoszenie sprawy do obsługi: zgloszenia@pogotowiepowypadkowe.com

Jeden komentarz

  1. Pingback: Wypadki w rolnictwie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *